آموزش کامپیوتر و دنیای تکنولوژی

چگونه گوشی قاچاق را از غیر قاچاق تشخیص دهیم؟

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

چگونه گوشی قاچاق را از غیر قاچاق تشخیص دهیم؟

دسته بندی : آریا تدبیر تاریخ : پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶

برترین ها/ با جدی تر شدن طرح رجیستری و نگرانی مردم از خرید گوشی قاچاق، راه تشخیص درست گوشی قاچاق از غیر قاچاق اهمیت ویژه ای یافته هست.
بر اساس اعلام گمرک ایران، استعلام شماره سریال گوشی های تلفن همراه وارداتی جهت تشخیص قاچاق یا غیر قاچاق بودن آن ها تنها از طریق سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۸۸۷ یا لینک مخصوص استعلام شماره سریال گوشی های موبایل که در سایت رسمی گمرک ایران به نشانی www.irica.ir قرار داده شده، امکان پذیر خواهد بود.
برای تشخیص گوشی قاچاق از غیر قاچاق باید کد شماره شناسه ۱۵ رقمی گوشی های تلفن همراه را به شماره پیامک یا لینک مخصوص استعلام ارسال کنید. پس از آن، پیامکی در رابطه با ثبت یا عدم ثبت شناسه استعلام شده از پنجره واحد تجاری گمرک ارسال خواهد شد. به این ترتیب، گمرک ایران امکان استعلام شماره سریال گوشی های موبایلی که از ابتدای سال جاری به صورت رسمی وارد کشور شده اند را فراهم کرده هست.
هم اکنون نیز می توانید از طریق سامانه، استعلام شماره سریال گوشی های تلفن همراه را بگیرید. بر این اساس، ارائه شناسه بین المللی گوشی های موبایل توسط واردکنندگان در گمرک الزامی شده و کلیه دستگاه های موبایل دارای قابلیت اتصال به شبکه مخابراتی GSM، این کد ۱۵ رقمی منحصربه فرد خود را دارند. در این کد، اطلاعاتی چون مدل گوشی، شرکت سازنده و کشور سازنده وجود دارد و گوشی های تلفن همراه وارداتی توسط آن در شبکه های مخابراتی ثبت می شوند.
کد ۱۵ رقمی شناسه گوشی تلفن همراه (IMEI) بر روی بسته بندی دستگاه یا به طور معمول در زیر باتری گوشی موبایل قابل مشاهده هست. همچنین شما می توانید با شماره گیری کد #۰۶#* با گوشی خود، کد ۱۵ رقمی IMEI را به دست آورید.
سامانه ثبت و دریافت شماره سریال گوشی های تلفن همراه وارداتی از دستاوردهای سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در گمرک محسوب خواهد شد و گام مهمی در اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از ورود گوشی قاچاق برخواهد داشت.
برای دیدن مطالب جذاب و داغ این لینک را لمس کنید ↓↓↓ :
«هدایت به کانال آی تی»