آموزش کامپیوتر و دنیای تکنولوژی

مایکروسافت، دستیار صوتی کورتانا را به اسکایپ اضافه کرد

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

مایکروسافت، دستیار صوتی کورتانا را به اسکایپ اضافه کرد

مایکروسافت به تدریج دستیار صوتی خود یعنی کورتانا را در دسترس سرویس های بیشتری قرار می دهد. این کمپانی اعلام کرده که کورتانا از هم اکنون به اسکایپ آمده هست.
این دستیار صوتی در اسکایپ به کاربران برای جستجو و پیدا کردن راحت اطلاعاتی که به دنبال آن هستند، بدون این که نیازی به خارج شدن از حالت مکالمه داشته باشند، کمک می کند. مایکروسافت می گوید کورتانا را به اسکایپ آورده تا به کاربران در مکالمات روزانه کمک نماید.
از آن جایی که کورتانا دستیاری هوشمند هست، می تواند بر اساس چت هایی که داشته اید به شما اطلاعات مفیدی مانند بررسی فیلم ها و پیشنهاد رستوران را ارائه دهد. هم چنین می تواند پاسخ های هوشمندانه ای را پیشنهاد نماید تا کاربران بتوانند بدون نیاز به تایپ، سریعا پیام های خود را ارسال کنند.

دستیار هوشمند مایکروسافت قادر هست هنگامی که شما در حین گفتگو، برنامه ریزی روزانه خود را انجام می دهید با تشخیص موقعیت، به صورت خودکار یک یادآوری را در دستگاه هایی که از آن ها استفاده می کنید و کورتانا در آن ها فعال هست، ایجاد نماید.
دستیار صوتی مذکور به عنوان یک شخص در اسکایپ وجود دارد که می توان به تنهایی با آن مکالمه کرد و پاسخ درخواست هایی هم چون بررسی وضعیت پرواز، وضع سهام، پیشنهاد رستوران و موارد دیگر را دریافت نمود.
این دستیار هوشمند در اسکایپ به تدریج گسترده خواهد شد ولی هم اکنون تنها برای کاربران اندروید و iOS که در ایالات متحده آمریکا ساکن هستند، در دسترس قرار دارد. این دستیار به مرور به سایر کشور ها خواهد آمد تا سراسر جهان را در بر گیرد.

اخبار پیشنهادی:

مایکروسافت، دستیار صوتی کورتانا را به اسکایپ اضافه کرد