آموزش کامپیوتر و دنیای تکنولوژی

تعرفه جدید اینترنت پر سرعت اعلام شد

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶

تعرفه جدید اینترنت پر سرعت اعلام شد

دسته بندی : آریا تدبیر تاریخ : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶

تعرفه جدید اینترنت پر سرعت اعلام شد
دو روز پیش آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد که پس از دو ماه کار فشرده و مذاکره با اپراتورهای مدل غیر حجمی تعرفه سرویس های ثابت اینترنت به تصویب رسید . او اعلام کرد که جزئیات طرح در دو روز آینده مشخص خواهد شد. حالا سرانجام روز موعود فرا رسیده و وزیر ارتباطات این تعرفه ها را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده هست.

مصوبه سرویس های پرسرعت غیر حجمی مطابق جدول زیر می باشد:

آذری جهرمی همراه با انتشار این تصویر چند نکته را در خصوص تعرفه جدید اعلام کرد. این نکات عبارتند از:
 این تعرفه سرویسهای غیرحجمی مبتنی بر یک مصرف منصفانه (Fair Usage Policy) بنا شده و سقف مصرف منصفانه در بین ۱۸ شرکت فعال در ارائه سرویس به رقابت گذاشته خواهد شد. شرکتها موظفند جزئیات مصرف منصفانه خود را به اطلاع مشترکین برسانند. طبیعتا فضای رقابتی به نفع مصرف کننده نهایی فراهم هست. این سرویس حجمی نیست و در صورت عدول یک مشترک از مصرف عادلانه، شرکتها موظف به ارائه سرویس در حداقل سرعت پایه(صد و بیست و هشت کیلو بیت در ثانیه) تا پایان دوره ماهانه خواهند بود. در مصرف منصفانه ترافیک داخلی بایستی حداقل دو برابر ترافیک بین الملل لحاظ شود. تاریخ اجرای این مصوبه قبل از دهم آذرماه خواهد بود. تاکید مجدد خواهد شد که این تعرفه صرفا برای دسترسی ثابت هست.
او در پایان اعلام کرد که اطلاعات بیشتر را امروز سازمان تنظیم مقررات به اطلاع عموم مردم شریف کشورمان خواهند رساند. نظر شما در خصوص تعرفه های جدید چیست؟

اخبار پیشنهادی:

تعرفه جدید اینترنت پر سرعت اعلام شد