آموزش کامپیوتر و دنیای تکنولوژی

تصحیح تصویر های ناواضح و کم نور با هوش مصنوعی

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷

تصحیح تصویر های ناواضح و کم نور با هوش مصنوعی

دسته بندی : آریا تدبیر تاریخ : پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷فناوری

شرکت ان ویدیا الگوریتم هوش مصنوعی جدیدی ابداع کرده که با استفاده از آن می توان تصویر های دارای وضوح پایین یا دارای خط و خش های اضافی را شفاف تر و واضح تر کرد.

به گفته خبرگزاری مهر به نقل از وی تری، فناوری هوش مصنوعی در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته و ابزار مورد استفاده در قالب این فناوری می توانند کیفیت تصویر های ناواضح را افزایش دهند. نکته مهم این هست که هوش مصنوعی با دریافت تعداد زیادی تصویر و ارتقای کیفیت آنها دانش و درک خود در این زمینه را افزایش می دهد و هر بار تصویر های مختلف را با کیفیت و دقت بیشتری بازسازی می کند.

هوش مصنوعی شرکت ان ویدیا در این زمینه یک گام دیگر به پیش گذاشته و می تواند با دریافت تصویر های ناواضح و دارای دقت پایین و بدون آنکه الگویی از نتیجه صحیح کار در اختیار داشته باشد، تصویر های باکیفیت را به کاربر ارائه دهد.

این فناوری هوش مصنوعی به خصوص برای اصلاح تصویر هایی که در نور کم گرفته شده اند، مناسب هست و به طور خودکار همه اجزای نامناسب را از تصویر حذف می کند.

ابداع الگوریتم هوش مصوعی مذکور با همکاری شرکت ان ویدیا و دانشگاه های ام آی تی و آلتو صورت گرفته و قرار هست طی هفته آینده اطلاع رسانی بیشتری در این زمینه صورت بگیرد.